Technologie

  KONSTRUKCJA OKIEN

  Na wysoką jakość naszej stolarki okiennej składają się:
  1. Materiał do produkcji
   Ramiaki ościeżnicy i skrzydeł - wykonane z wyselekcjonowanej kantówki Sosnowej lub Meranti, klejonej warstwowo klejem wodoodpornym zgodnie z normą DIN EN 204 D4 - wilgotność 12% +/-2%; zapewniają maksymalne zminimalizowanie naprężeń wewnętrznych w drewnie, a zaokrąglenie krawędzi na profilu okiennym zwiększa trwałość powłoki lakierniczej.
  2. Szyby zespolone
   Jako przeszkleń używamy wyłącznie szyb niskoemisyjnych stanowiących pakiet dwuszybowy o współczynniku przenikania ciepła U=1,1 W/m2K pozwalający zaoszczędzić energię potrzebną do ogrzewania oraz bardzo wysoką izolacyjność akustyczną wynoszącą 32dB. Na indywidualne zamówienia montujemy także szyby bezpieczne i antywłamaniowe, a także matowe, przyciemniane (antisol) i reflex.
  3. Okucia obwiedniowe
   Wszystkie produkowane przez nas okna posiadają okucia obwiedniowe wiodącego producenta - firmy "WINKHAUS" zapewniające idealną szczelność i równomierny docisk skrzydła do ościeżnicy nawet po wielu latach użytkowania. Każde skrzydło rozwierno-uchylne wyposażone jest w Blokadę Antyzatrzaskową "OR", która utrzymuje skrzydło w pozycji uchylnej nawet przy bardzo silnym wietrze i nie pozwala na zatrzaśnięcie się oraz mikrorozszczelnienie umożliwiające minimalne wietrzenie pomieszczenia nawet podczas deszczu.
   Ponadto w standardzie montujemy dwa Punkty Antywyważeniowe, a w drzwiach balkonowych - Zatrzask Balkonowy "BK" przytrzymujący skrzydło w pozycji zamkniętej po wyjściu na zewnątrz.
  4. Powłoka lakiernicza
   Drewno użyte do produkcji jest bardzo dobrze zabezpieczone przeciwko siniźnie i zgniliźnie poprzez kąpiel w środkach impregnujących, a następnie poddane procesowi nanoszenia powłoki lakierniczej w kabinie bezpyłowej.
   Okna naszej firmy są trzykrotnie pomalowane ekologicznymi, wodorozcieńczalnymi lakierami akrylowymi nowej generacji niemieckiej firmy "REMMERS". W naszej ofercie dostępne są wszystkie kolory z palety RAL, a obecnie dużą popularnością cieszą się lazury, dzięki którym zostaje widoczny rysunek drewna.
  5. Termookapnik
   W porównaniu ze standardowym stanowi dużo lepszą ochronę przed przenikaniem zimna w bardzo narażonym na to miejscu okna, a przez to zapewnia, że skroplenie pary wodnej nastąpi w przestrzeni komory do odprowadzania wody. Zastosowane termookapniki "SOFT-LINE" firmy "ALURON" dostępne są w wielu kolorach.
   Dodatkowo na skrzydłach okiennych montujemy małe okapniczki , zabezpieczające przed czynnikami atmosferycznymi.
  6. Klamki i uszczelki
   Użyte klamki niemieckiej firmy "HOPPE" zapewniają ergonomiczną obsługę i niezawodność przez wiele lat.
   Zastosowane uszczelki wykonane są z termoplastycznych elastomerów TPE firmy "DEVENTER" i są odporne na farby i lakiery oraz zachowują elastyczność przez długi czas.
  7. Inne materiały
   Silikony użyte do szklenia okien posiadają właściwości przeciwgrzybiczne, a pianka użyta do montażu stolarki firmy "SOUDAL" posiada bardzo dobre właściwości uszczelniające i termiczne.  KONSTRUKCJA DRZWI

  Firma produkuje drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, wykonane z odpowiednich dla celu użytkowania materiałów. Przy produkcji stosujemy zabezpieczenia i konserwacje drewna podobne do wykorzystywanych przy oknach. Klient może wybrać gotowy wzór z katalogu bądź przedstawić własny pomysł pracownikom firmy, którzy na podstawie szkicu przygotują rysunek techniczny dla potrzeb produkcji.

  1. Materiał do produkcji

   Ramiaki ościeżnicy i skrzydeł - wykonane z wyselekcjonowanej kantówki Sosnowej, Dębowej lub Meranti , klejonej warstwowo klejem wodoodpornym zgodnie z normą DIN EN 204 D4 - wilgotność 12% +/-2%; zapewniają maksymalne zminimalizowanie naprężeń wewnętrznych w drewnie, a zaokrąglenie krawędzi na profilu drzwiowym zwiększa trwałość powłoki lakierniczej.
   Płyciny i wypełnienia zapewniają doskonałą izolacyjność termiczną, (U < 1,4 W/m2K) oraz akustyczną (>32dB), dzięki zastosowaniu dwóch uszczelek oraz dwóch wodoodpornych sklejek, pomiędzy którymi znajduje się wypełnienie z izolującej pianki poliuretanowej.
   Regulowane futryny drzwi wewnętrznych wykonane są w sposób umożliwiający dopasowanie ich do grubości muru.
  2. Szyby zespolone
   Jako przeszkleń używamy wyłącznie szyb niskoemisyjnych z naklejoną folią antywłamaniową, stanowiących pakiet dwuszybowy o współczynniku przenikania ciepła U=1,1 W/m2K, pozwalający zaoszczędzić energię potrzebną do ogrzewania oraz bardzo wysoką izolacyjność akustyczną wynoszącą 32dB. Na indywidualne zamówienia montujemy także szyby bezpieczne i antywłamaniowe, a także wypukłe, matowe, przyciemniane (antisol), reflex oraz zdobywające sobie coraz większą popularność witraże.

   W drzwiach wewnętrznych stosowane są pojedyncze szyby ornamentowe, mleczne, piaskowane, z fazowanymi krawędziami, a także inne zaproponowane przez klienta.
  3. Okucia i uszczelnienia
   Drzwi zewnętrzne standardowo wyposażone są w zamek listwowy antywłamaniowy z mocowaniem 3-punktowym firmy "WINKHAUS" oraz dwie wkładki patentowe. Na życzenie klienta możliwe jest zastosowanie dodatkowych bolców antywyważeniowych oraz wkładek patentowych o podwyższonej odporności na włamanie (klasa B lub C).
   Drzwi standardowo wyposażone są w dwie uszczelki wykonane z termoplastycznych elastomerów TPE firmy "DEVENTER"
   Szczelność pomiędzy skrzydłem drzwiowym a progiem zapewnia zastosowanie aluminiowej szyny progowej. (Uszczelka zamontowana w skrzydle przy zamkniętych drzwiach opiera się o próg).
   Drzwi wewnętrzne posiadają standardowy zamek oraz pojedynczą uszczelkę.

   Wszystkie zastosowane w naszych drzwiach zawiasy posiadają możliwość regulacji skrzydła względem ramiaka.
  4. Powłoka lakiernicza
   Drewno użyte do produkcji jest bardzo dobrze zabezpieczone przeciwko siniźnie i zgniliźnie poprzez kąpiel w środkach impregnujących, a następnie poddane procesowi nanoszenia powłoki lakierniczej w kabinie bezpyłowej.

   Drzwi zewnętrzne naszej firmy są pomalowane ekologicznymi, wodorozcieńczalnymi lakierami akrylowymi nowej generacji niemieckiej firmy "REMMERS". W naszej ofercie dostępne są wszystkie kolory z palety RAL, a obecnie dużą popularnością cieszą się lazury, dzięki którym zostaje widoczny rysunek drewna.
   Drzwi wewnętrzne są barwione w sposób pozostawiający widoczną strukturę drewna, a następnie trzykrotnie lakierowane z zastosowaniem dwuskładnikowych lakierów poliuretanowych, zapewniających wysoką wytrzymałość i trwałość powłoki.  KONSTRUKCJA DRZWI PRZESUWNYCH

  Lift & slide (czyli podnoszono-przesuwny) system włoskiej firmy AGB przeznaczony jest do przesuwnych drzwi balkonowych. Dzięki swej uniwersalnej konstrukcji system ten nie posiada typowego dla okien dolnego progu, który zastąpiony został niskim progiem aluminiowym. Zmiana ta pozytywnie wpływa na walory użytkowe, a ponadto pozwala wykonać skrzydło o maksymalnej szerokości do 3000 mm i wadze nawet 250 kg. Co bardzo istotne, wszystkie systemy jezdne ukryte są wewnątrz skrzydła drzwiowego (a nie na zewnątrz przykryte maskownicą). Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet skrzydło o szerokości 3 m możemy przesuwać przy użyciu bardzo małej siły.

  Lift & slide system pozwala nam na tworzenie wielu wersji drzwi balkonowych, począwszy od wersji posiadającej jedno skrzydło jezdne i jedno stałe, a skończywszy na wersji składającej się z 4 skrzydeł jezdnych. W zależności od oczekiwań klienta Lift & slide system możemy zamykać od wewnątrz przy pomocy klamki, a na zewnątrz pochwytu lub dwustronnej klamki z wkładką bębenkową. Rozwiązanie to pozwala użytkować te drzwi jak typowe drzwi wejściowe. Szczelność systemu zapewniają dwie uszczelki znajdujące się na całym obwodzie skrzydła.

  Okucie może być wykończone w dwóch kolorach: aluminium matowe i ciemny brąz.