Technologie drzwi przesuwne

DRZWI PRZESUWNE HS

HS (czyli podnoszono przesuwny) system firmy G-U przeznaczony jest do przesuwnych drzwi balkonowych. Dzięki swej uniwersalnej konstrukcji system ten nie posiada typowego dla okien dolnego progu, który zastąpiony został niskim progiem aluminiowym. Zmiana ta pozytywnie wpływa na walory użytkowe ,a ponad to pozwala wykonać skrzydło o maksymalnej szerokości do 3000 mm i wadze nawet 250 kg. Co bardzo istotne wszystkie systemy jezdne ukryte są wewnątrz skrzydła drzwiowego ( a nie na zewnątrz przykryte maskownicą). Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet skrzydło o szerokości 3 metry , możemy przesuwać przy użyciu bardzo małej siły.

System HS pozwala nam na tworzenie wielu wersji drzwi balkonowych, począwszy od wersji posiadającej jedno skrzydło jezdne i jedno stałe, a skończywszy na wersji składającej się z 4 skrzydeł jezdnych.
W zależności od oczekiwań klienta system HS możemy zamykać od wewnątrz przy pomocy klamki, a na zewnątrz pochwytu, lub dwustronnej klamki z wkładką bębenkową. Rozwiązanie to pozwala użytkować te drzwi jak typowe drzwi wejściowe. Szczelność systemu zapewniają dwie uszczelki znajdujące się na całym obwodzie skrzydła.

Okucie może być wykończone w dwóch kolorach: aluminium matowe i ciemny brąz.