Technologie okna

Konstrukcja okien:

Materiał do produkcji

Ramiaki ościeżnicy i skrzydeł - wykonane z wyselekcjonowanej kantówki Sosnowej , Meranti lub Dębowej , o grubości 68 mm lub 92 mm , klejonej warstwowo klejem wodoodpornym zgodnie z normą DIN EN 14351-1 - wilgotność 12% +/-2%  zapewniają maksymalne zminimalizowanie naprężeń wewnętrznych w drewnie , a zaokrąglenie krawędzi na profilu okiennym zwiększa trwałość powłoki lakierniczej.

Szyby zespolone

Jako przeszkleń używamy wyłącznie szyb niskoemisyjnych stanowiących pakiet dwu lub trzyszybowy o współczynniku przenikania ciepła U=1,0 W/m2K  lub U=0,7 W/m2K  pozwalający zaoszczędzić energię potrzebną do ogrzewania oraz bardzo wysoką izolacyjność akustyczną.  Na indywidualne zamówienia montujemy także szyby bezpieczne i antywłamaniowe a także matowe , przyciemniane (antisol) i reflex.

Okucia obwiedniowe

Wszystkie , produkowane przez nas okna posiadają okucia obwiedniowe wiodącego producenta – firmy „WINKHAUS” zapewniające idealną szczelność i równomierny docisk skrzydła do ościeżnicy nawet po wielu latach użytkowania. Każde skrzydło rozwierno-uchylne wyposażone jest w Blokadę Antyzatrzaskową „OR” która utrzymuje skrzydło w pozycji uchylnej nawet przy bardzo silnym wietrze i nie pozwala na zatrzaśnięcie się oraz mikrorozszczelnienie , pozwalające na minimalne wietrzenie pomieszczenia nawet podczas deszczu.
Ponadto , w standardzie montujemy dwa punkty Antywyważeniowe a w drzwiach balkonowych – Zatrzask Balkonowy „BK” przytrzymujący skrzydło w pozycji zamkniętej po wyjściu na zewnątrz.

Powłoka lakiernicza

Drewno użyte do produkcji jest bardzo dobrze zabezpieczone przeciwko siniźnie i zgnilźnie poprzez kąpiel w środkach impregnujących a następnie poddane procesowi nanoszenia powłoki lakierniczej w kabinie bezpyłowej.
Okna naszej firmy są 3-krotnie pomalowane ekologicznymi, wodorozcieńczalnymi lakierami akrylowymi nowej generacji niemieckiej firmy „REMMERS”. W naszej ofercie dostępne są wszystkie kolory z palety RAL a obecnie dużą popularnością cieszą się lazury dzięki którym zostaje widoczny rysunek drewna.

Termookapnik

W porównaniu ze standardowym dużo lepsza ochrona przed przenikaniem zimna w bardzo narażonym na to miejscu okna, a przez to zapewniająca, że skroplenie pary wodnej nastąpi w przestrzeni komory do odprowadzania wody. Zastosowane termookapniki „SOFT-LINE” firmy „ALURON”dostępne są w wielu kolorach.
Dodatkowo na skrzydłach okiennych montujemy małe okapniczki , zabezpieczające przed czynnikami atmosferycznymi.

Klamki i uszczelki

Użyte klamki niemieckiej firmy „HOPPE” zapewniają ergonomiczną obsługę i niezawodność przez wiele lat.
Zastosowane uszczelki wykonane są z termoplastycznych elastomerów TPE firmy „DEVENTER” i są odporne na farby i lakiery , oraz zachowują elastyczność przez długi czas.

Inne materiały

Silikony użyte do szklenia okien posiadają właściwości przeciwgrzybiczne a pianka użyta do montażu stolarki firmy „SOUDAL” posiada bardzo dobre  właściwości uszczelniające i termiczne.